19/Apr/2019 - WDSF WORLD OPEN Standard
Final result

Final
Rank No. Couple Country
1. 1 Abel, Madis / Galkina, Aleksandra Estonia
2. 20 Fainsil, Tomas / Posmetnaya, Violetta TSC Astoria Stuttgart
3. 6 Besedin, Anton / Strelkova, Ekaterina Russian Federation
4. 10 Brzozowski, Mateusz / Mozdzonek, Justyna Poland
5. 21 Farina, Pasquale / Koborg, Sofie Denmark
6. 14 Del Gaone, Matteo / Utkina, Ekaterina Russian Federation
5th round
7. 119 Szkutnik, Bartlomiej / Brychcy, Agata Poland
8. 93 Podduev, Stepan / Sibeleva, Margarita Russian Federation
9. 90 Pavlov, Kirill / Shinkariuk, Kristina Slovakia
10. 130 Williamson, Earle / Myshko, Veronika Ukraine
11. 88 Paszewski, Piotr / Mozdyniewicz, Marta Poland
12. 43 Ionel, Alexandru / Belousova, Patricija Bielefelder TC Metropol
4th round
13.- 14. 4 Baltaragis, Edgaras / Kucinskaite, Indre Lithuania
13.- 14. 94 Postini, Valerio / Beretta, Francesca Italy
15. 96 Romaniuk, Egor / Ermolaeva, Maria Russian Federation
16.- 17. 66 Leonte, Emil-Daniel / Limonova, Kristina Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
16.- 17. 111 Slomchinsky, Stanislav / Denisova, Elizaveta Russian Federation
18. 31 Goncharov, Nikita / Muschalik, Alina Siranya TSA im VfL Pinneberg
19.- 20. 40 Hofer, Klemens / Westermayer, Barbara Austria
19.- 20. 70 Lugowski, Bartosz / Popek, Olivia Poland
21. 28 Gasanov, Ilya / Raevskaya, Liudmila Russian Federation
22.- 23. 100 Salvatori, Federico / Maria, Nais France
22.- 23. 115 Stöckl, Dominik / Weingärtner, Madeline Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
24. 7 Biernat, Jaroslaw / Rutkowska, Wiktoria Poland
25. 97 Rotar, Ilia / Barjabin, Silvia Susanne Estonia
3rd round
26. 17 Domorad, Vit / Tejcova, Simona Czech Republic
27. 104 Schmiel, Martin / Queck, Carolin Askania - TSC Berlin
28. 51 Kasilov, Volodymyr / Dreier, Yulia Switzerland
29. 19 Espenszyt, Kewin / Stefaniak, Zofia Poland
30. 2 Albrecht, Luc Broder / Maul, Luise Tanzsportgemeinschaft Nordhorn
31. 81 Müller, Daniel / Gommer, Anna Bielefelder TC Metropol
32.- 33. 52 Kejzar, Jiri / Koskova, Barbora Czech Republic
32.- 33. 59 Korablov, Vladyslav / Iliash, Yevheniia Ukraine
34. 32 Greczynski, Kacper / Dabrowska, Natalia Poland
35. 109 Skoppek, Enzo / Ramke, Lisa Tanzclub Concordia Lübeck
36. 9 Bruder, Mantas / Shamis, Anastasia TSC Astoria Stuttgart
37.- 41. 33 Grieger, Aleksander / Maciejewska, Hanna Poland
37.- 41. 53 Kem, Erik / Schneider, Natalie Tanzsportclub Dortmund
37.- 41. 89 Patt, Niklas / Ushakova, Alisa TTC Rot-Gold Köln
37.- 41. 103 Schmidtke, Maximilian / Viereck, Anja TSC Savoy München
37.- 41. 132 Zakowicz, Kacper / Sagan, Weronika Poland
42. 3 Andraus, Philip / Lesniak, Virginia Boston-Club Düsseldorf
43.- 44. 25 Fürll, Florian / Langheinrich, Liz Lydia Tanzsportclub Casino Dresden
43.- 44. 112 Soencksen, Tobias / Solymosi, Angelika TSK Sankt Augustin
45. 92 Pizzi, Giuseppe / Azvolynska, Liliya TSC dancepoint, Königsbrunn
46.- 48. 42 Hulovskyy, Arkadiy / Lendel, Anastasiya Ukraine
46.- 48. 57 Konetschny, Christoph / Busta, Jennifer TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
46.- 48. 128 Wapinski, Rafal / Legutko, Daria Poland
2nd round
49.- 50. 27 Galwa, Grzegorz / Mikolajczyk, Natalia Tanzsportzentrum Dresden
49.- 50. 63 Kulják, Krisztian / Schnobrich, Sophia TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
51. 101 Schakat, Trond / Moock, Julietta Braunschweig Dance Company
52. 82 Müller, Felix / Müller, Olivia Tanzsportclub Casino Dresden
53. 46 Janák, Matej / Krátká, Anna TK Chvaletice
54. 79 Mieth, David / Seidenberg, Reenste Blau-Silber Berlin Tanzsportclub
55. 91 Penkava, Robert / Drekslerova, Mariana Czech Republic
56. 116 Strauß, Calvin / Stewen, Clarissa Tanzsportzentrum Blau Gold Berlin
57. 15 Depner, Dominik / Baier, Lea TSC Rot-Gold-Casino Nürnberg
58. 85 Neukamp, Martin / Sabisch, Lena TTC Rot-Gold Köln
59. 86 Österreicher, Florian / Mokrzycki, Jacqueline Austria
60. 73 Maison, Marcel / Roth, Christiane TC Blau-Orange Wiesbaden
61.- 62. 41 Hoppe, Niels / Franke, Annalena Rot-Gold Berlin
61.- 62. 113 Sonnemann, Sergej / Mierke, Nadine Tanzsportzentrum Blau Gold Berlin
63.- 66. 18 Dürr, Marius / Weiß, Vanessa TSC Rot-Weiß Böblingen
63.- 66. 48 Johl, Timo / Bayerlein, Carina Tanzsportgemeinschaft Fürth
63.- 66. 69 Litke, Timofey / Urich, Michelle Die Residenz Münster
63.- 66. 78 Michalik, Marcel / Hillenbrand, Nina TC Blau-Orange Wiesbaden
67. 74 Meinert, Mike / Schneider, Marleen Tanz-Turnier-Club Savoy Norderstedt
68.- 69. 121 Thutewohl, Dominic / Thutewohl, Mariann Tanzsportclub Leipzig
68.- 69. 127 Walter, Michael / Dostal, Alexandra TSC Grün Rot Wels
70. 39 Hinrich, Alex / Wingenfelder, Sarah Turniertanz im Ostseetanz Greifswald
71.- 72. 11 Cloudt, Stefan / Cloudt, Eline Netherlands
71.- 72. 114 Spampinato, Lukas / Franz, Vanessa TC Blau-Orange Wiesbaden
73.- 74. 49 Kaiser, Phillip / Gericke, Lisa Tanzsportzentrum Blau Gold Berlin
73.- 74. 58 Kopt, Maximilian / Seiringer, Daniela Austria
75.- 76. 23 Florek, Maciej / Reichel, Katharina NADB
75.- 76. 60 Kosek, Jan / Drahonovska, Barbora Czech Republic
77. 126 Vrielmann, Patrick / Poffers, Marit TTC Gelb-Weiss i. Post-SV Hannover
78. 95 Reif, Marc / Gemershausen, Maria TC Blau-Orange Wiesbaden
79. 75 Melato, Markus / Löwe, Franziska Askania - TSC Berlin
80. 22 Fischer, Marvin / Fischer, Daphne TSC Rot-Weiß Böblingen
Redance
81. 102 Schimbäck, David / Adam, Anna Carina TSC Jeunesse
82. 35 Gross, Julian / Bosch, Hannah Gelb-Schwarz-Casino München
83. 76 Melcher, Robert / Hermann, Christine TSC im VfL Sindelfingen
84. 122 Tomášek, Martin / Mazuchová, Wanda Tanecní škola Hes, o.s.
85. 125 Vogelgesang, Jens / Vogelgesang, Franziska TSC Nordlicht Rostock
86. 62 Kothe, Jens / Sejdijaj, Celine Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
87. 47 Jarolímek, Viktor / Kúdelová, Veronika Tanecní škola Hes, o.s.
88. 108 Šimko, Andrej / Šmrhová, Marcela TK Sparta Praha
89. 87 Otto, Sascha / Vollmer, Janne TC Der Frankfurter Kreis
90. 50 Kanew, Christian / Müller, Dr. Stefanie Tanzformation Fox, Chemnitz
91.- 93. 16 Domburg, Patrick / Domburg, Nadine Tanzsportzentrum Concordia Berlin
91.- 93. 24 Friedrich, Robert / Rieper, Finja TTC Gelb-Weiss i. Post-SV Hannover
91.- 93. 80 Mühe, Janik / Dörries, Franziska TSC Blau-Weiß d. TV 1875 Paderborn
94.- 95. 68 Lisicki, Marco / Kuban, Selina Blau-Silber Berlin Tanzsportclub
94.- 95. 118 Sulzer, Camillo / Wigger, Eva TGC Rot-Weiß Porz
96.- 97. 13 De Rosa, Antonio / Kellner, Sarah TTC Rot-Gold Tübingen
96.- 97. 67 Liermann, Daniel / Reichmann, Julia Tanzsportgemeinschaft Bavaria, Augsburg
98. 8 Borisov, George / Au, Yuk Man Ada Hong Kong
99. 56 Kollar, Christopher / Bunzendahl, Dr. Sina Tanzsportzentrum Stuttgart-Feuerbach
100.- 101. 83 Müller, Matthias / Bititelli, Sabrina TC Blau-Orange Wiesbaden
100.- 101. 106 Schrabback, Marc / Rahn, Delia TSA im TSV Neudorf 1913
102.- 107. 29 Gilles, Andreas / Gilles, Patricia Tanzsportfreunde Phoenix Lütjenburg
102.- 107. 34 Griffith, David / Griffith, Michaela South Africa
102.- 107. 36 Harjula, Harri / Kakko, Sanna Finland
102.- 107. 55 Knaut, Moritz / Welge, Simone TTC Gelb-Weiss i. Post-SV Hannover
102.- 107. 99 Rüttinger, Florian / Rosseburg, Annika TSA d. Hamburger Sport-Verein
102.- 107. 107 Schwarze, Paul / Rudolph, Cindy 1. TSC Dessau 1961

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.