19/Apr/2019 - WDSF WORLD OPEN Standard
Table of results

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 1Abel, Madis / Galkina, Aleksandra 2Albrecht, Luc Broder / Maul, Luise 3Andraus, Philip / Lesniak, Virginia 4Baltaragis, Edgaras / Kucinskaite, Indre 6Besedin, Anton / Strelkova, Ekaterina 7Biernat, Jaroslaw / Rutkowska, Wiktoria 8Borisov, George / Au, Yuk Man Ada 9Bruder, Mantas / Shamis, Anastasia 10Brzozowski, Mateusz / Mozdzonek, Justyna 11Cloudt, Stefan / Cloudt, Eline 13De Rosa, Antonio / Kellner, Sarah 14Del Gaone, Matteo / Utkina, Ekaterina 15Depner, Dominik / Baier, Lea 16Domburg, Patrick / Domburg, Nadine 17Domorad, Vit / Tejcova, Simona
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
  5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
2
1
4
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
4
5
  5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
0
0
0
0
1
1
0
0
0
0
0
0
4
1
5
4
3
5
4
4
4
5
5
2
  3
2
3
3
5
2
1
1
2
1
1
2
0
1
0
1
1
0
0
0
0
2
1
0
  5
3
1
1
3
3
4
3
2
1
4
3
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
5
4
5
5
5
5
4
5
4
2
5
3
Result of 1st round   59 51 58   59 2 46   26 6   33 1 52
Qualified for redance             X     X X     X  
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
            0
0
0
1
0
2
0
0
2
0
0
0
    4
5
5
3
5
5
4
3
5
4
5
5
3
0
0
1
0
0
0
0
0
1
1
0
    2
0
1
0
2
0
0
1
1
0
1
0
 
Result of redance             5     53 6     8  
Qualified for 2nd round X X X X X X   X X X   X X   X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
4
4
5
4
5
5
3
5
1
0
3
4
1
5
5
5
3
4
0
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
3
  2
3
5
1
2
5
0
2
1
4
5
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
0
3
1
1
0
0
0
0
0
1
0
  5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
0
2
0
0
2
1
3
2
1
2
1
3
  4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
2
Result of 2nd round 60 53 36 58 59 56   30 60 6   59 17   46
Qualified for 3rd round X X X X X X   X X     X     X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
4
5
0
0
1
0
0
2
0
3
0
5
5
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
3
0
2
4
5
4
4
4
5
4
5
4
1
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
4
4
2
5
5
3
5
5
1
5
3
1
  0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
3
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
5
    4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
4
    1
2
5
3
2
3
5
1
4
0
4
0
Result of 3rd round 58 16 5 47 58 43   7 58     56     30
Qualified for 4th round X     X X X     X     X      
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
    0
3
0
1
3
4
4
2
0
0
1
4
5
5
5
5
5
5
4
5
5
0
5
5
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
0
0
    5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
2
5
    5
5
5
5
5
5
5
2
5
1
4
4
     
Result of 4th round 60     22 54 2     55     51      
Qualified for 5th round X       X       X     X      
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
36.00
36.25

36.50

36.25

36.08
      33.67
34.17

34.42

34.50

34.17
      33.75
34.50

34.00

33.92

34.00
    33.25
32.83

33.17

33.33

33.50
     
Result of 5th round 181.08       170.92       170.17     166.08      
Qualified for final X       X       X     X      
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
36.62
36.25

36.42

36.42

36.96
      34.42
34.25

34.08

33.92

34.42
      34.29
34.00

34.25

33.92

34.58
    33.42
33.42

32.67

33.08

33.50
     
Result of final 182.67       171.08       171.04     166.08      
Start number 1Abel, Madis / Galkina, Aleksandra 2Albrecht, Luc Broder / Maul, Luise 3Andraus, Philip / Lesniak, Virginia 4Baltaragis, Edgaras / Kucinskaite, Indre 6Besedin, Anton / Strelkova, Ekaterina 7Biernat, Jaroslaw / Rutkowska, Wiktoria 8Borisov, George / Au, Yuk Man Ada 9Bruder, Mantas / Shamis, Anastasia 10Brzozowski, Mateusz / Mozdzonek, Justyna 11Cloudt, Stefan / Cloudt, Eline 13De Rosa, Antonio / Kellner, Sarah 14Del Gaone, Matteo / Utkina, Ekaterina 15Depner, Dominik / Baier, Lea 16Domburg, Patrick / Domburg, Nadine 17Domorad, Vit / Tejcova, Simona
Rank from
Rank to
1
 
30
 
42
 
13
14
3
 
24
 
98
 
36
 
4
 
71
72
96
97
6
 
57
 
91
93
26
 

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 18Dürr, Marius / Weiß, Vanessa 19Espenszyt, Kewin / Stefaniak, Zofia 20Fainsil, Tomas / Posmetnaya, Violetta 21Farina, Pasquale / Koborg, Sofie 22Fischer, Marvin / Fischer, Daphne 23Florek, Maciej / Reichel, Katharina 24Friedrich, Robert / Rieper, Finja 25Fürll, Florian / Langheinrich, Liz Lydia 27Galwa, Grzegorz / Mikolajczyk, Natalia 28Gasanov, Ilya / Raevskaya, Liudmila 29Gilles, Andreas / Gilles, Patricia 31Goncharov, Nikita / Muschalik, Alina Siranya 32Greczynski, Kacper / Dabrowska, Natalia 33Grieger, Aleksander / Maciejewska, Hanna 34Griffith, David / Griffith, Michaela
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
4
2
4
4
2
4
0
1
1
5
0
0
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
    4
4
3
1
2
3
1
3
1
5
2
4
1
2
3
0
3
1
1
1
0
1
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
1
0
0
2
5
4
2
4
2
0
2
4
4
4
2
1
4
5
4
3
3
3
2
2
2
2
1
5
5
4
4
5
3
4
4
4
5
4
4
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
4
5
4
4
5
5
5
5
5
5
3
5
5
3
3
3
3
5
4
3
3
5
3
5
3
5
4
5
5
5
5
4
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
Result of 1st round 27 59     33 13 5 34 36 49 0 57 45 54 1
Qualified for redance X         X X       X       X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
5
5
3
5
5
5
3
5
5
4
5
        5
3
4
5
4
2
3
5
4
5
5
3
0
0
0
1
1
2
0
0
2
1
0
1
      0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
      0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of redance 55         48 8       0       0
Qualified for 2nd round X X X X X X   X X X   X X X  
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
0
5
0
1
0
0
0
0
5
0
0
5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
2
0
0
0
0
1
0
0
  5
5
0
4
2
5
4
3
1
4
4
2
1
3
5
2
2
1
3
1
1
1
4
4
5
5
5
5
4
5
5
4
5
4
4
5
  5
3
4
5
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
2
2
5
5
5
5
3
5
5
1
5
5
3
4
5
4
4
5
1
0
5
 
Result of 2nd round 11 58 60 60 0 4   39 28 56   55 52 42  
Qualified for 3rd round   X X X       X   X   X X X  
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
  0
1
5
2
3
1
0
0
3
0
3
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
      1
0
0
0
0
2
0
0
0
0
1
0
  5
2
3
5
2
5
4
0
4
2
2
3
  0
1
0
2
2
1
4
5
4
5
5
2
0
3
2
0
3
0
0
0
0
0
2
2
0
1
0
0
0
1
0
1
0
0
0
3
 
Result of 3rd round   23 59 60       4   37   31 12 6  
Qualified for 4th round     X X           X   X      
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
    4
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
5
          2
0
0
3
0
2
0
0
1
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
4
0
5
4
0
     
Result of 4th round     58 56           8   13      
Qualified for 5th round     X X                      
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
    35.25
35.08

34.92

35.17

34.67
34.17
33.58

33.83

33.67

33.58
                     
Result of 5th round     175.08 168.83                      
Qualified for final     X X                      
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
    35.38
35.17

35.25

34.83

35.04
33.79
34.00

33.67

33.17

33.92
                     
Result of final     175.67 168.54                      
Start number 18Dürr, Marius / Weiß, Vanessa 19Espenszyt, Kewin / Stefaniak, Zofia 20Fainsil, Tomas / Posmetnaya, Violetta 21Farina, Pasquale / Koborg, Sofie 22Fischer, Marvin / Fischer, Daphne 23Florek, Maciej / Reichel, Katharina 24Friedrich, Robert / Rieper, Finja 25Fürll, Florian / Langheinrich, Liz Lydia 27Galwa, Grzegorz / Mikolajczyk, Natalia 28Gasanov, Ilya / Raevskaya, Liudmila 29Gilles, Andreas / Gilles, Patricia 31Goncharov, Nikita / Muschalik, Alina Siranya 32Greczynski, Kacper / Dabrowska, Natalia 33Grieger, Aleksander / Maciejewska, Hanna 34Griffith, David / Griffith, Michaela
Rank from
Rank to
63
66
29
 
2
 
5
 
80
 
75
76
91
93
43
44
49
50
21
 
102
107
18
 
34
 
37
41
102
107

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 35Gross, Julian / Bosch, Hannah 36Harjula, Harri / Kakko, Sanna 39Hinrich, Alex / Wingenfelder, Sarah 40Hofer, Klemens / Westermayer, Barbara 41Hoppe, Niels / Franke, Annalena 42Hulovskyy, Arkadiy / Lendel, Anastasiya 43Ionel, Alexandru / Belousova, Patricija 46Janák, Matej / Krátká, Anna 47Jarolímek, Viktor / Kúdelová, Veronika 48Johl, Timo / Bayerlein, Carina 49Kaiser, Phillip / Gericke, Lisa 50Kanew, Christian / Müller, Dr. Stefanie 51Kasilov, Volodymyr / Dreier, Yulia 52Kejzar, Jiri / Koskova, Barbora 53Kem, Erik / Schneider, Natalie
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
4
1
1
1
1
2
3
2
1
1
5
3
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
1
0
4
2
2
1
1
1
2
0
0
2
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
4
5
0
0
1
2
4
1
4
0
1
2
1
3
1
2
5
2
5
4
1
1
5
3
2
3
5
5
5
4
5
5
4
4
5
5
5
5
3
5
5
5
4
3
5
5
5
4
3
2
0
0
0
5
1
0
0
0
0
0
0
0
3
1
2
1
2
0
0
4
3
3
3
3
1
2
5
3
3
3
3
2
1
1
3
2
2
0
0
2
1
0
2
0
0
0
0
0
5
5
5
5
5
3
4
5
5
4
4
5
5
4
2
5
4
4
3
5
4
4
1
4
2
2
2
3
2
5
3
5
4
3
5
4
Result of 1st round 25 1 16 58 19 34 57 49 6 25 29 7 55 45 40
Qualified for redance X X X   X       X X X X      
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
2
1
1
2
2
4
4
0
1
4
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
5
3
5
1
0
5
4
4
0
4
  5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
5
      1
2
1
3
4
0
1
1
0
2
0
0
4
2
4
5
3
2
5
4
4
5
5
2
5
5
5
3
3
5
2
4
0
3
5
3
1
0
0
1
2
0
3
1
0
1
1
0
     
Result of redance 29 0 34   58       15 45 43 10      
Qualified for 2nd round     X X X X X X   X X   X X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
    0
0
4
0
1
0
0
0
0
2
0
0
5
2
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
0
0
0
0
0
2
0
0
0
4
3
3
0
0
5
5
4
3
2
1
4
2
3
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
2
1
3
3
0
5
3
2
0
1
0
  1
0
1
3
2
0
0
1
0
0
0
3
1
0
1
0
0
0
0
0
0
0
1
2
  5
5
4
5
5
3
5
5
5
4
2
5
5
5
5
4
4
4
4
5
5
4
5
3
5
5
4
5
3
5
3
4
5
4
4
2
Result of 2nd round     7 56 12 29 60 25   11 5   53 53 49
Qualified for 3rd round       X   X X           X X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
      1
1
4
4
4
5
4
3
4
5
0
1
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
4
5
5
5
5
0
3
5
5
0
5
          3
1
0
4
2
0
2
3
1
2
3
3
4
1
0
2
1
2
0
1
0
0
3
0
0
1
0
0
0
3
0
0
0
0
1
1
Result of 3rd round       36   0 43           24 14 6
Qualified for 4th round       X     X                
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
      0
0
0
0
0
5
0
1
0
4
0
0
    3
0
5
4
3
3
0
1
4
5
3
2
               
Result of 4th round       10     33                
Qualified for 5th round             X                
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
            32.17
31.67

31.58

31.42

31.67
               
Result of 5th round             158.50                
Qualified for final                              
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
                             
Result of final                              
Start number 35Gross, Julian / Bosch, Hannah 36Harjula, Harri / Kakko, Sanna 39Hinrich, Alex / Wingenfelder, Sarah 40Hofer, Klemens / Westermayer, Barbara 41Hoppe, Niels / Franke, Annalena 42Hulovskyy, Arkadiy / Lendel, Anastasiya 43Ionel, Alexandru / Belousova, Patricija 46Janák, Matej / Krátká, Anna 47Jarolímek, Viktor / Kúdelová, Veronika 48Johl, Timo / Bayerlein, Carina 49Kaiser, Phillip / Gericke, Lisa 50Kanew, Christian / Müller, Dr. Stefanie 51Kasilov, Volodymyr / Dreier, Yulia 52Kejzar, Jiri / Koskova, Barbora 53Kem, Erik / Schneider, Natalie
Rank from
Rank to
82
 
102
107
70
 
19
20
61
62
46
48
12
 
53
 
87
 
63
66
73
74
90
 
28
 
32
33
37
41

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 55Knaut, Moritz / Welge, Simone 56Kollar, Christopher / Bunzendahl, Dr. Sina 57Konetschny, Christoph / Busta, Jennifer 58Kopt, Maximilian / Seiringer, Daniela 59Korablov, Vladyslav / Iliash, Yevheniia 60Kosek, Jan / Drahonovska, Barbora 62Kothe, Jens / Sejdijaj, Celine 63Kulják, Krisztian / Schnobrich, Sophia 66Leonte, Emil-Daniel / Limonova, Kristina 67Liermann, Daniel / Reichmann, Julia 68Lisicki, Marco / Kuban, Selina 69Litke, Timofey / Urich, Michelle 70Lugowski, Bartosz / Popek, Olivia 73Maison, Marcel / Roth, Christiane 74Meinert, Mike / Schneider, Marleen
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
1
4
5
5
3
5
2
4
5
5
5
5
3
1
0
0
3
1
5
3
1
1
0
2
1
3
5
4
3
5
4
5
5
5
4
5
5
4
5
2
0
1
0
2
1
0
3
2
3
0
0
1
0
0
0
0
1
0
0
0
2
5
4
5
5
5
4
2
4
5
5
3
4
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
1
0
0
0
1
0
0
2
0
0
1
1
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
2
3
2
0
0
3
1
0
2
0
3
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
1
1
4
1
1
1
5
1
2
0
2
2
0
3
0
1
2
0
1
2
0
0
3
1
Result of 1st round 0 2 51 18 53 23 4 51 59 6 3 24 57 21 13
Qualified for redance X X   X   X X     X X X   X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
1
0
0
0
0
1
0
0
  5
4
0
4
4
4
4
3
5
4
4
3
  5
5
5
4
4
2
5
1
2
5
4
3
0
0
2
0
1
5
3
1
1
1
3
1
    2
1
0
1
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
0
0
1
0
2
1
0
0
2
4
5
4
4
4
3
5
5
3
5
5
5
  4
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
3
4
5
4
4
3
1
3
5
5
4
4
3
Result of redance 0 4   44   45 18     6 7 52   56 45
Qualified for 2nd round     X X X X   X X     X X X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
    4
3
0
2
4
2
5
3
5
2
4
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
1
0
0
5
5
5
4
5
5
5
5
5
3
4
4
1
1
0
1
0
0
0
0
0
1
0
0
  4
2
2
0
4
1
2
2
3
3
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
    0
1
1
1
1
0
0
0
1
5
1
0
5
5
5
5
4
4
5
5
5
5
5
5
1
3
3
3
1
2
0
0
0
0
1
0
0
0
0
1
1
0
4
0
1
1
1
1
Result of 2nd round     34 5 55 4   28 59     11 58 14 10
Qualified for 3rd round     X   X       X       X    
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  2
3
0
0
1
2
4
0
0
0
0
2
      5
4
4
2
4
5
5
5
5
4
4
3
      3
3
5
3
2
1
5
3
4
1
5
5
   
Result of 3rd round     0   14       50       40    
Qualified for 4th round                 X       X    
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
                0
2
0
0
3
4
4
3
0
1
1
0
      1
0
1
0
0
1
4
0
1
0
1
1
   
Result of 4th round                 18       10    
Qualified for 5th round                              
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
                             
Result of 5th round                              
Qualified for final                              
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
                             
Result of final                              
Start number 55Knaut, Moritz / Welge, Simone 56Kollar, Christopher / Bunzendahl, Dr. Sina 57Konetschny, Christoph / Busta, Jennifer 58Kopt, Maximilian / Seiringer, Daniela 59Korablov, Vladyslav / Iliash, Yevheniia 60Kosek, Jan / Drahonovska, Barbora 62Kothe, Jens / Sejdijaj, Celine 63Kulják, Krisztian / Schnobrich, Sophia 66Leonte, Emil-Daniel / Limonova, Kristina 67Liermann, Daniel / Reichmann, Julia 68Lisicki, Marco / Kuban, Selina 69Litke, Timofey / Urich, Michelle 70Lugowski, Bartosz / Popek, Olivia 73Maison, Marcel / Roth, Christiane 74Meinert, Mike / Schneider, Marleen
Rank from
Rank to
102
107
99
 
46
48
73
74
32
33
75
76
86
 
49
50
16
17
96
97
94
95
63
66
19
20
60
 
67
 

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 75Melato, Markus / Löwe, Franziska 76Melcher, Robert / Hermann, Christine 78Michalik, Marcel / Hillenbrand, Nina 79Mieth, David / Seidenberg, Reenste 80Mühe, Janik / Dörries, Franziska 81Müller, Daniel / Gommer, Anna 82Müller, Felix / Müller, Olivia 83Müller, Matthias / Bititelli, Sabrina 85Neukamp, Martin / Sabisch, Lena 86Österreicher, Florian / Mokrzycki, Jacqueline 87Otto, Sascha / Vollmer, Janne 88Paszewski, Piotr / Mozdyniewicz, Marta 89Patt, Niklas / Ushakova, Alisa 90Pavlov, Kirill / Shinkariuk, Kristina 91Penkava, Robert / Drekslerova, Mariana
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
0
0
0
2
3
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
1
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
3
5
3
2
1
1
0
4
0
3
2
4
2
5
3
5
3
4
3
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
1
5
4
5
4
3
5
4
5
5
5
5
4
5
1
4
5
4
4
5
4
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
3
2
2
5
4
0
5
3
5
3
3
2
1
1
0
1
5
5
0
2
1
0
2
4
2
3
2
0
0
4
0
1
3
2
2
  5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
4
  2
4
0
4
2
1
3
0
4
1
2
0
Result of 1st round 6 2 16 38 3 54 52 0 37 20 23   58   23
Qualified for redance X X X   X     X   X X       X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
2
1
0
2
4
4
3
5
3
0
4
4
2
4
3
1
2
4
0
3
2
0
3
2
4
3
5
4
4
5
5
5
4
3
5
5
  0
0
3
0
0
1
0
0
0
1
0
3
    0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
  4
4
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
2
1
1
2
0
1
2
0
1
0
0
1
      5
5
5
5
4
5
5
5
5
4
5
4
Result of redance 32 26 52   8     1   57 11       57
Qualified for 2nd round X   X X   X X   X X   X X X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
  0
0
2
0
0
1
2
2
0
0
3
1
3
2
1
2
0
2
3
2
3
0
3
2
  3
5
2
5
2
2
4
5
2
5
3
4
0
0
3
4
2
1
2
3
1
1
5
4
  0
2
0
2
5
1
0
2
3
1
0
0
0
0
1
4
1
5
1
0
1
2
0
0
  4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
4
5
5
3
5
3
4
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
0
0
2
0
4
2
4
2
0
2
2
4
Result of 2nd round 1   11 23   42 26   16 15   59 51 59 22
Qualified for 3rd round           X           X X X  
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
          2
3
0
2
1
0
2
0
0
4
0
1
          4
5
4
5
5
3
5
5
2
5
5
5
0
1
1
0
1
1
0
0
0
0
2
0
5
5
5
5
4
4
2
5
5
5
4
5
 
Result of 3rd round           15           53 6 54  
Qualified for 4th round                       X   X  
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
                      0
5
3
0
0
0
5
3
0
0
3
5
  5
5
5
3
5
1
0
5
3
5
2
4
 
Result of 4th round                       24   43  
Qualified for 5th round                       X   X  
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
                      32.17
31.83

31.67

32.17

31.83
  32.75
32.25

32.67

32.42

32.42
 
Result of 5th round                       159.67   162.50  
Qualified for final                              
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
                             
Result of final                              
Start number 75Melato, Markus / Löwe, Franziska 76Melcher, Robert / Hermann, Christine 78Michalik, Marcel / Hillenbrand, Nina 79Mieth, David / Seidenberg, Reenste 80Mühe, Janik / Dörries, Franziska 81Müller, Daniel / Gommer, Anna 82Müller, Felix / Müller, Olivia 83Müller, Matthias / Bititelli, Sabrina 85Neukamp, Martin / Sabisch, Lena 86Österreicher, Florian / Mokrzycki, Jacqueline 87Otto, Sascha / Vollmer, Janne 88Paszewski, Piotr / Mozdyniewicz, Marta 89Patt, Niklas / Ushakova, Alisa 90Pavlov, Kirill / Shinkariuk, Kristina 91Penkava, Robert / Drekslerova, Mariana
Rank from
Rank to
79
 
83
 
63
66
54
 
91
93
31
 
52
 
100
101
58
 
59
 
89
 
11
 
37
41
9
 
55
 

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 92Pizzi, Giuseppe / Azvolynska, Liliya 93Podduev, Stepan / Sibeleva, Margarita 94Postini, Valerio / Beretta, Francesca 95Reif, Marc / Gemershausen, Maria 96Romaniuk, Egor / Ermolaeva, Maria 97Rotar, Ilia / Barjabin, Silvia Susanne 99Rüttinger, Florian / Rosseburg, Annika 100Salvatori, Federico / Maria, Nais 101Schakat, Trond / Moock, Julietta 102Schimbäck, David / Adam, Anna Carina 103Schmidtke, Maximilian / Viereck, Anja 104Schmiel, Martin / Queck, Carolin 106Schrabback, Marc / Rahn, Delia 107Schwarze, Paul / Rudolph, Cindy 108Šimko, Andrej / Šmrhová, Marcela
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
3
4
5
5
3
3
4
3
5
4
5
3
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
5
5
4
5
4
2
5
4
0
1
0
2
2
0
2
0
4
0
0
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
4
4
4
5
5
5
5
4
4
5
3
5
5
2
3
3
5
2
3
5
5
1
0
0
5
0
0
2
1
0
0
1
1
0
5
5
4
4
2
5
5
5
5
4
5
3
3
4
5
4
5
4
4
4
5
5
4
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
1
1
1
1
1
1
0
3
2
0
0
1
3
Result of 1st round 47 59 52 11 60 59 0 55 42 10 52 51 0 2 14
Qualified for redance       X     X     X     X X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
      1
5
1
4
3
0
5
3
5
3
4
5
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
    1
1
5
3
2
4
4
2
2
3
1
2
    0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
3
0
1
1
0
3
2
0
0
0
0
Result of redance       39     0     30     1 0 13
Qualified for 2nd round X X X X X X   X X   X X      
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
5
0
1
2
2
1
4
5
1
5
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
  5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
0
5
1
1
0
1
2
1
5
4
3
  5
5
3
1
3
3
5
2
4
1
3
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
5
5
5
     
Result of 2nd round 29 60 59 2 59 60   59 27   40 58      
Qualified for 3rd round X X X   X X   X     X X      
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
5
3
5
5
4
5
5
5
5
5
2
5
4
5
5
5
4
1
5
4
1
5
1
5
  4
5
5
5
4
4
5
5
5
5
4
4
5
5
5
5
4
4
5
5
4
4
1
3
  5
1
0
0
4
1
5
3
5
0
3
4
    2
1
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
3
0
0
0
2
2
0
3
5
4
5
2
     
Result of 3rd round 1 54 45   55 50   31     6 26      
Qualified for 4th round   X X   X X   X              
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
  5
1
2
4
2
1
2
1
5
4
5
3
0
1
5
4
3
1
0
2
0
5
0
1
  0
2
0
3
3
1
1
1
2
4
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  3
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
1
             
Result of 4th round   35 22   21 0   6              
Qualified for 5th round   X                          
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
  32.92
32.50

32.83

32.75

32.83
                         
Result of 5th round   163.83                          
Qualified for final                              
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
                             
Result of final                              
Start number 92Pizzi, Giuseppe / Azvolynska, Liliya 93Podduev, Stepan / Sibeleva, Margarita 94Postini, Valerio / Beretta, Francesca 95Reif, Marc / Gemershausen, Maria 96Romaniuk, Egor / Ermolaeva, Maria 97Rotar, Ilia / Barjabin, Silvia Susanne 99Rüttinger, Florian / Rosseburg, Annika 100Salvatori, Federico / Maria, Nais 101Schakat, Trond / Moock, Julietta 102Schimbäck, David / Adam, Anna Carina 103Schmidtke, Maximilian / Viereck, Anja 104Schmiel, Martin / Queck, Carolin 106Schrabback, Marc / Rahn, Delia 107Schwarze, Paul / Rudolph, Cindy 108Šimko, Andrej / Šmrhová, Marcela
Rank from
Rank to
45
 
8
 
13
14
78
 
15
 
25
 
102
107
22
23
51
 
81
 
37
41
27
 
100
101
102
107
88
 

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 109Skoppek, Enzo / Ramke, Lisa 111Slomchinsky, Stanislav / Denisova, Elizaveta 112Soencksen, Tobias / Solymosi, Angelika 113Sonnemann, Sergej / Mierke, Nadine 114Spampinato, Lukas / Franz, Vanessa 115Stöckl, Dominik / Weingärtner, Madeline 116Strauß, Calvin / Stewen, Clarissa 118Sulzer, Camillo / Wigger, Eva 119Szkutnik, Bartlomiej / Brychcy, Agata 121Thutewohl, Dominic / Thutewohl, Mariann 122Tomášek, Martin / Mazuchová, Wanda 125Vogelgesang, Jens / Vogelgesang, Franziska 126Vrielmann, Patrick / Poffers, Marit 127Walter, Michael / Dostal, Alexandra 128Wapinski, Rafal / Legutko, Daria
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
3
1
4
4
5
3
1
1
5
5
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
3
5
5
4
5
5
5
5
5
2
5
5
3
4
2
3
4
5
4
5
3
4
5
3
5
2
4
2
5
2
5
3
2
5
5
5
5
4
5
5
5
5
4
4
4
2
4
2
3
2
3
4
4
2
1
2
3
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
  2
3
0
1
1
3
2
2
4
0
0
1
0
0
2
1
1
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
2
0
0
0
0
4
5
2
0
0
0
1
0
5
1
2
0
4
0
3
1
5
1
2
0
4
4
3
3
2
2
5
1
4
3
4
3
4
5
4
Result of 1st round 40 60 56 45 42 56 32 2   19 6 3 20 27 40
Qualified for redance               X   X X X X X  
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
              0
1
0
0
0
3
0
1
0
1
0
1
  5
5
2
0
3
5
3
4
5
1
4
4
1
2
3
2
1
1
1
1
3
5
2
3
1
0
0
2
2
4
1
1
5
3
0
2
0
5
5
4
2
1
3
5
5
5
4
3
4
4
5
5
2
5
3
2
3
4
2
4
 
Result of redance               7   41 25 21 42 43  
Qualified for 2nd round X X X X X X X   X X     X X X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
4
4
0
1
3
3
1
1
0
5
5
4
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
2
4
5
5
3
5
4
3
5
4
5
3
4
5
4
1
0
2
0
1
0
1
0
0
1
2
0
2
0
1
0
0
0
0
3
0
0
0
5
4
5
5
4
5
5
5
5
5
2
5
3
1
0
0
2
1
3
2
0
1
3
2
  5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
0
1
0
2
1
1
0
1
1
0
0
2
    0
0
2
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
0
0
0
2
5
0
0
0
1
0
0
3
4
1
3
3
4
2
4
3
4
3
5
Result of 2nd round 31 55 51 12 6 55 18   60 9     3 9 39
Qualified for 3rd round X X X     X     X           X
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
0
1
0
0
0
1
0
0
0
5
4
0
5
3
3
5
5
4
2
4
5
3
2
3
0
2
0
0
1
0
0
0
0
0
1
0
    5
4
2
1
4
4
1
3
4
5
0
1
    5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
          0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of 3rd round 11 44 4     34     60           0
Qualified for 4th round   X       X     X            
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
  5
1
0
4
3
1
0
1
2
0
1
0
      2
1
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
    5
5
5
4
5
5
5
3
5
5
4
5
           
Result of 4th round   18       6     56            
Qualified for 5th round                 X            
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
                33.08
33.17

33.42

33.33

32.92
           
Result of 5th round                 165.91            
Qualified for final                              
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
                             
Result of final                              
Start number 109Skoppek, Enzo / Ramke, Lisa 111Slomchinsky, Stanislav / Denisova, Elizaveta 112Soencksen, Tobias / Solymosi, Angelika 113Sonnemann, Sergej / Mierke, Nadine 114Spampinato, Lukas / Franz, Vanessa 115Stöckl, Dominik / Weingärtner, Madeline 116Strauß, Calvin / Stewen, Clarissa 118Sulzer, Camillo / Wigger, Eva 119Szkutnik, Bartlomiej / Brychcy, Agata 121Thutewohl, Dominic / Thutewohl, Mariann 122Tomášek, Martin / Mazuchová, Wanda 125Vogelgesang, Jens / Vogelgesang, Franziska 126Vrielmann, Patrick / Poffers, Marit 127Walter, Michael / Dostal, Alexandra 128Wapinski, Rafal / Legutko, Daria
Rank from
Rank to
35
 
16
17
43
44
61
62
71
72
22
23
56
 
94
95
7
 
68
69
84
 
85
 
77
 
68
69
46
48

No. of participants: 107 Start number
Adjudicators 130Williamson, Earle / Myshko, Veronika 132Zakowicz, Kacper / Sagan, Weronika                          
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
  5
5
4
3
5
3
2
4
5
4
4
5
                         
Result of 1st round   49                          
Qualified for redance                              
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
                             
Result of redance                              
Qualified for 2nd round X X                          
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
4
5
5
5
2
5
5
1
5
5
                         
Result of 2nd round 59 52                          
Qualified for 3rd round X X                          
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
5
5
5
4
0
5
5
5
4
0
5
5
1
0
0
1
2
1
0
0
0
0
1
0
                         
Result of 3rd round 48 6                          
Qualified for 4th round X                            
C) Grant Baartzes
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
AB) Evgenii Filipov
AD) Jan Geerts
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DH) Marcus Weiss
DN) Mary Yeh
DP) Monika Zamorska
2
4
4
2
0
2
5
5
5
0
5
5
                           
Result of 4th round 39                            
Qualified for 5th round X                            
Waltz
Tango
V. Waltz
Slowfox
Quickstep
32.33
32.08

32.17

32.17

32.42
                           
Result of 5th round 161.17                            
Qualified for final                              
Slowfox
Waltz
Tango
V. Waltz
Quickstep
                             
Result of final                              
Start number 130Williamson, Earle / Myshko, Veronika 132Zakowicz, Kacper / Sagan, Weronika                          
Rank from
Rank to
10
 
37
41
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.