20/Apr/2019 - WDSF WORLD CH. SEN.I Standard
Table of results

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 101Adrian, Claudius / Fischer-Adrian, Andrea 102Annacker, Heiko / Annacker, Kerstin 103Arndt, Eike / Meyer, Nadine 104Bahke, Sandro-Pascal / Wilde, Yvonne 105Baniahmad, Prof. Dr. Aria / Böhme, Dr. Yvonne 106Barthel, Alexander / Neumann, Annett 107Bayerle, Petr / Snajderova, Barbora 108Becker-Willinger, Dr. Carsten Markus / Willinger, Karin Elisabeth 109Bergmann, Stefan / Berger, Iris 110Berzins, Janis / Dong, Xiuyi 111Blobner, Stefan / Möller, Franziska 112Bohn, Bruno / Bohn, Monika 113Bologni, Matteo / Chiasserini, Daniela 115Brandt, Jan / Huang, Angela 116Brinkmann, Christian / Ostholt, Alena
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
1
0
1
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
1
3
1
2
0
3
2
0
1
0
0
1
0
2
1
1
0
1
1
1
0
1
0
2
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
4
5
5
4
5
5
2
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
2
4
3
3
5
4
2
4
5
5
3
4
4
5
5
5
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
3
5
4
3
5
5
4
4
Result of 1st round 3 0 15 6 7 2 40 0 0 6 0 29 40 0 38
Qualified for redance X X X X X X   X X X X     X  
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
2
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
2
0
3
1
0
3
1
0
0
0
0
5
1
0
0
0
0
1
0
0
0
1
0
1
4
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4
1
3
1
1
1
0
2
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Result of redance 4 0 12 7 3 4   0 0 13 1     0  
Qualified for 2nd round             X         X X   X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
            2
4
3
1
4
5
1
5
4
        1
0
1
5
4
2
2
0
2
3
5
2
3
4
5
3
4
4
  5
1
4
2
3
5
4
0
4
Result of 2nd round             29         17 33   28
Qualified for 3rd round             X           X   X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
            2
0
0
1
2
3
1
3
2
          2
5
0
1
2
2
0
0
2
  3
0
5
0
0
0
1
0
1
Result of 3rd round             14           14   10
Qualified for 4th round                              
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                             
Result of 4th round                              
Qualified for 5th round                              
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                             
Result of 5th round                              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 101Adrian, Claudius / Fischer-Adrian, Andrea 102Annacker, Heiko / Annacker, Kerstin 103Arndt, Eike / Meyer, Nadine 104Bahke, Sandro-Pascal / Wilde, Yvonne 105Baniahmad, Prof. Dr. Aria / Böhme, Dr. Yvonne 106Barthel, Alexander / Neumann, Annett 107Bayerle, Petr / Snajderova, Barbora 108Becker-Willinger, Dr. Carsten Markus / Willinger, Karin Elisabeth 109Bergmann, Stefan / Berger, Iris 110Berzins, Janis / Dong, Xiuyi 111Blobner, Stefan / Möller, Franziska 112Bohn, Bruno / Bohn, Monika 113Bologni, Matteo / Chiasserini, Daniela 115Brandt, Jan / Huang, Angela 116Brinkmann, Christian / Ostholt, Alena
Rank from
Rank to
126
128
156
192
104
 
112
117
129
133
126
128
33
34
156
192
156
192
101
103
146
155
58
61
33
34
156
192
42
43

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 117Burlakov, Oleg / Naydenova, Maria 118Burns, Alan / Batchelor, Kelly 119Buschmann, Torsten / Heidler, Maria-Dorothea 120Busta, Thomas / Busta, Manuela 121Cado', Patrick / Cappeller, Ilenia 122Calio', Salvatore / Maiorana, Agata 124Carrer, Simone / Dalla Libera, Ilaria 125Carstens, Ingo / Schneider, Sandra 126Cech, Martin / Cechova, Katerina 127Chollewig, Jens / Chollewig, Manuela 128Ciomber, Dennis / von Brühl, Julia 129Cosmo, Jens / Cosmo, Heike 130Damköhler, Michael / Damköhler, Stefanie 131de Groot, Berry / Kannekens, Rebeca 132de Ridder, Sietse / Leonupun, Marielle
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
5
4
5
5
4
4
5
4
0
0
0
0
1
0
1
0
0
2
2
2
2
1
1
0
0
1
0
0
3
1
0
1
0
0
0
4
5
5
2
3
4
2
4
3
5
5
5
3
5
5
5
5
5
5
5
4
5
4
5
5
5
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
5
5
4
4
5
5
5
0
0
0
1
0
0
0
0
0
5
5
5
5
3
4
5
3
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
0
4
3
0
1
3
3
2
2
5
4
4
3
3
4
5
5
5
4
Result of 1st round 41 2 11 5 32 43 43 0 43 1 39 0 2 23 37
Qualified for redance   X X X       X   X   X X X  
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  0
0
1
0
1
0
1
5
0
1
0
1
0
0
0
2
4
2
0
0
0
1
1
1
1
0
0
      0
0
0
1
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
1
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
4
1
1
1
5
4
2
5
 
Result of redance   8 10 4       1   1   0 0 28  
Qualified for 2nd round X       X X X   X   X     X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
1
3
5
2
4
4
5
5
      4
5
5
0
0
5
1
5
0
5
5
5
4
3
5
5
5
5
5
5
3
5
5
4
5
5
5
  5
5
3
4
5
5
5
5
2
  3
4
5
2
3
5
4
2
3
    2
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
3
0
1
5
3
4
0
Result of 2nd round 34       25 42 42   39   31     3 17
Qualified for 3rd round X       X X X   X   X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
0
1
4
2
0
2
0
3
      0
3
0
0
0
2
0
1
0
5
4
4
1
1
5
5
4
4
5
5
1
5
2
5
1
5
4
  4
0
0
3
4
0
5
4
2
  3
0
4
1
1
0
1
1
0
       
Result of 3rd round 17       6 33 33   22   11        
Qualified for 4th round           X X   X            
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
          1
5
3
0
1
5
4
5
5
5
5
0
4
1
0
0
1
2
  2
0
1
3
2
0
1
0
0
           
Result of 4th round           29 18   9            
Qualified for 5th round           X                  
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
          0
0
0
0
0
1
0
0
5
                 
Result of 5th round           6                  
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 117Burlakov, Oleg / Naydenova, Maria 118Burns, Alan / Batchelor, Kelly 119Buschmann, Torsten / Heidler, Maria-Dorothea 120Busta, Thomas / Busta, Manuela 121Cado', Patrick / Cappeller, Ilenia 122Calio', Salvatore / Maiorana, Agata 124Carrer, Simone / Dalla Libera, Ilaria 125Carstens, Ingo / Schneider, Sandra 126Cech, Martin / Cechova, Katerina 127Chollewig, Jens / Chollewig, Manuela 128Ciomber, Dennis / von Brühl, Julia 129Cosmo, Jens / Cosmo, Heike 130Damköhler, Michael / Damköhler, Stefanie 131de Groot, Berry / Kannekens, Rebeca 132de Ridder, Sietse / Leonupun, Marielle
Rank from
Rank to
28
30
109
111
108
 
126
128
48
 
12
 
15
16
146
155
22
 
146
155
40
41
156
192
156
192
89
93
58
61

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 133D'Elia, Alberto / Gubitoso, Giorgia 134Deyl, Zbynek / Deylova, Martina 135Dmytrenko, Yevgen / Lenz, Mery 136Dräger, Oliver / Simon-Dräger, Andrea 137Dreimann-Peter, Thomas / Peter, Astrid 138Duarte, Ricardo / Mendes, Ines 139Ebeling, Dr. Bastian / Schmidt, Claudia 140Egges, Sander / Busscher, Iris 141Exner, Benjamin / Exner, Valeska 142Felgendreher, Dieter / Felgendreher, Insa 143Fleischer, Kai / Schindler, Sabrina 144Forster, Michael / Büttner, Karin 145Franz, Andreas / Franz, Petra 146Frederich, Nils / Frederich, Katrin 147Gallwitz, Martin / Popa, Dr. Anca
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
5
4
5
4
5
5
4
4
3
5
5
5
2
2
4
4
1
2
5
5
4
3
5
4
5
5
0
0
0
0
3
0
0
2
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
4
3
5
1
4
2
3
4
5
0
2
0
2
3
0
0
0
1
4
2
5
5
4
2
1
4
4
1
0
0
0
1
0
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
2
5
4
4
5
4
4
4
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of 1st round 41 31 38 5 1 31 8 31 6 0 35 1 0 0 0
Qualified for redance       X X   X   X X   X X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      0
0
1
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
1
0
0
1
0
0
0
1
  3
0
0
2
0
3
1
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of redance       2 0   3   11 0   0 0 0 0
Qualified for 2nd round X X X     X   X     X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
5
3
3
5
5
5
5
3
3
5
3
5
2
0
4
3
1
4
4
5
5
3
5
4
5
2
    3
1
1
0
0
0
3
3
0
  2
1
4
2
1
1
0
2
0
    2
1
4
2
2
4
0
1
4
       
Result of 2nd round 39 26 37     11   13     20        
Qualified for 3rd round X X X                        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
5
1
5
4
4
2
5
3
0
0
1
2
1
0
0
0
0
1
1
3
2
2
5
4
1
1
                       
Result of 3rd round 34 4 20                        
Qualified for 4th round X   X                        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
3
0
3
2
5
1
4
1
  0
0
0
1
0
0
5
0
1
                       
Result of 4th round 24   7                        
Qualified for 5th round X                            
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
1
1
0
0
1
2
0
3
0
                           
Result of 5th round 8                            
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 133D'Elia, Alberto / Gubitoso, Giorgia 134Deyl, Zbynek / Deylova, Martina 135Dmytrenko, Yevgen / Lenz, Mery 136Dräger, Oliver / Simon-Dräger, Andrea 137Dreimann-Peter, Thomas / Peter, Astrid 138Duarte, Ricardo / Mendes, Ines 139Ebeling, Dr. Bastian / Schmidt, Claudia 140Egges, Sander / Busscher, Iris 141Exner, Benjamin / Exner, Valeska 142Felgendreher, Dieter / Felgendreher, Insa 143Fleischer, Kai / Schindler, Sabrina 144Forster, Michael / Büttner, Karin 145Franz, Andreas / Franz, Petra 146Frederich, Nils / Frederich, Katrin 147Gallwitz, Martin / Popa, Dr. Anca
Rank from
Rank to
9
 
49
 
24
 
134
145
156
192
72
73
129
133
66
67
105
107
156
192
50
51
156
192
156
192
156
192
156
192

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 148Gandelli, Mirko / Pariscenti, Elena 151Gilles, Andreas / Gilles, Patricia 152Griffith, David / Griffith, Michaela 153Grignani, Ignazio / Gianfranchi, Ilaria 154Grohman, Eduard / Soerensen, Heidi 155Grosch, Daniel / Grosch, Marina 156Harjula, Harri / Kakko, Sanna 157Haurylin, Dzmitry / Haurylina, Viktoryia 158Heiland, David / Akalowski, Irina 159Held, Christian / Held, Nicole 160Henker, Thomas / Drewes, Dr. Sylvana 161Henschel, Tom / Weigelt, Anke 162Heyden, Erik / Luckow, Julia 163Hiller, Robert / Hiller, Kerstin 164Hoffmann, Christian / Strauß, Bianca
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
5
5
5
4
3
5
5
5
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
5
5
3
5
5
4
5
4
3
4
5
0
5
5
2
5
1
0
0
0
1
2
0
0
0
1
1
4
3
2
1
0
2
3
3
0
0
0
1
0
0
0
0
3
3
3
2
1
2
2
0
2
2
5
3
1
2
4
4
0
5
5
5
5
5
4
5
5
4
5
3
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
5
3
4
4
4
4
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
1
1
0
0
1
Result of 1st round 41 0 0 42 33 4 17 4 18 26 43 3 38 0 5
Qualified for redance   X X     X X X X     X   X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
    0
0
1
0
0
3
1
0
0
2
4
2
4
2
3
3
5
5
4
0
0
1
0
0
0
0
0
1
5
3
4
3
2
3
4
2
    2
0
0
0
0
3
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
0
2
0
0
0
1
0
0
Result of redance   0 0     5 30 5 27     5   1 5
Qualified for 2nd round X     X X   X   X X X   X    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
2
5
5
3
1
5
5
5
4
    4
4
5
5
5
5
5
5
5
4
0
1
2
0
5
2
0
3
  0
0
0
4
0
0
0
0
5
  0
4
1
0
1
0
0
0
0
0
4
0
1
4
1
0
0
2
5
3
5
2
4
2
3
4
4
  1
3
5
4
4
5
3
5
3
   
Result of 2nd round 35     43 17   9   6 12 32   33    
Qualified for 3rd round X     X             X   X    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
1
5
4
4
0
5
2
2
0
    4
5
5
2
5
5
5
5
5
            2
1
3
0
0
0
3
0
1
  0
0
4
0
0
5
0
0
3
   
Result of 3rd round 23     41             10   12    
Qualified for 4th round X     X                      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
1
0
0
0
1
0
0
    2
5
5
2
4
2
5
5
5
                     
Result of 4th round 2     35                      
Qualified for 5th round       X                      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      1
4
5
1
1
0
5
5
5
                     
Result of 5th round       27                      
Qualified for final       X                      
Result of final       23,0                      
Start number 148Gandelli, Mirko / Pariscenti, Elena 151Gilles, Andreas / Gilles, Patricia 152Griffith, David / Griffith, Michaela 153Grignani, Ignazio / Gianfranchi, Ilaria 154Grohman, Eduard / Soerensen, Heidi 155Grosch, Daniel / Grosch, Marina 156Harjula, Harri / Kakko, Sanna 157Haurylin, Dzmitry / Haurylina, Viktoryia 158Heiland, David / Akalowski, Irina 159Held, Christian / Held, Nicole 160Henker, Thomas / Drewes, Dr. Sylvana 161Henschel, Tom / Weigelt, Anke 162Heyden, Erik / Luckow, Julia 163Hiller, Robert / Hiller, Kerstin 164Hoffmann, Christian / Strauß, Bianca
Rank from
Rank to
25
 
156
192
156
192
5
 
58
61
121
125
74
75
121
125
81
84
68
71
42
43
121
125
36
39
146
155
121
125

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 165Hoffmann, Dirk / Hoffmann, Monika 166Holz, Stefan / Holz, Valentina 167Hoschke, Volker / Munk, Anja 168Jost, Dr. Steffen / Jost, Sandra 169Jung, Felix / Jung, Svenja 170Junga, Nils / Scherer, Natalia 172Kanew, Christian / Müller, Dr. Stefanie 173Karel, Martin / Simonova, Monika 174Kemeny, Tamas / Princz, Nora 175Kiesel, Petr / Mikeskova, Nikola 176Kirillov, Alexei / Krapil, Natalia 177Kitler, Zdenek / Kitlerova, Petra 178Klemke, André / Klemke, Laura 179Klempír, Martin / Vítková, Romana 180Kollar, Christopher / Bunzendahl, Dr. Sina
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
0
0
0
0
0
0
1
1
4
3
3
3
3
1
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
0
0
0
1
5
1
1
1
5
3
0
2
5
3
4
2
1
5
1
1
1
4
5
4
4
5
4
4
5
3
4
5
5
4
5
4
5
4
5
4
3
3
4
2
5
2
5
3
5
4
4
5
4
4
5
5
3
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
1
0
0
2
1
1
0
1
2
1
2
1
1
3
3
Result of 1st round 1 1 21 0 3 19 23 38 41 31 39 0 0 7 14
Qualified for redance X X X X X X X         X X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
0
3
4
1
0
3
0
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
5
0
0
0
5
3
3
4
3
5
3
3
2
4
2
2
0
        0
1
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
3
1
2
0
0
0
0
2
1
1
1
0
2
4
2
Result of redance 0 0 18 0 0 22 24         2 0 7 13
Qualified for 2nd round     X     X X X X X X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
    0
0
1
1
0
0
0
0
1
    0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
1
2
0
0
0
0
2
3
2
3
2
5
5
5
3
4
5
5
5
5
0
5
5
5
2
0
1
1
1
3
1
2
1
5
5
4
4
5
5
5
5
3
       
Result of 2nd round     3     2 4 30 39 12 41        
Qualified for 3rd round               X X   X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
              1
0
0
0
2
5
2
0
2
2
2
4
3
5
5
5
5
3
  5
3
2
4
5
5
2
2
4
       
Result of 3rd round               12 34   32        
Qualified for 4th round                 X   X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                0
1
4
2
2
0
3
5
5
  5
3
0
4
4
5
0
0
0
       
Result of 4th round                 22   21        
Qualified for 5th round                 X   X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                0
0
0
1
3
0
0
1
2
  5
0
0
0
4
3
0
0
0
       
Result of 5th round                 7   12        
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 165Hoffmann, Dirk / Hoffmann, Monika 166Holz, Stefan / Holz, Valentina 167Hoschke, Volker / Munk, Anja 168Jost, Dr. Steffen / Jost, Sandra 169Jung, Felix / Jung, Svenja 170Junga, Nils / Scherer, Natalia 172Kanew, Christian / Müller, Dr. Stefanie 173Karel, Martin / Simonova, Monika 174Kemeny, Tamas / Princz, Nora 175Kiesel, Petr / Mikeskova, Nikola 176Kirillov, Alexei / Krapil, Natalia 177Kitler, Zdenek / Kitlerova, Petra 178Klemke, André / Klemke, Laura 179Klempír, Martin / Vítková, Romana 180Kollar, Christopher / Bunzendahl, Dr. Sina
Rank from
Rank to
156
192
156
192
89
93
156
192
156
192
94
95
86
88
36
39
10
11
68
71
7
 
134
145
156
192
112
117
101
103

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 181Kornak, Tilo / Kornak, Barbara 182KOSTOV, BOGDAN / MIYASHITA, MEGUMI 183Kovacs, Attila / Skoglund, Linda 184Krämer, Andreas / Krämer, Christina 186Krüder, Christoph / Genschel, Ewgenija 187Kruschinski, Andre / Kruschinski, Kristina 188Kucharczyk, Tomasz / Kucharczyk, Roza 189Kuegler, Joerg / Hundstorfer, Eva Maria 190Lamine, Michel / Vandenhove, Melissa 191Lennig, Michael / Wulf, Kathrin 192Lepreux, Lionel / Milleville, Charlotte 193Longuet, Gwenael / Deplano, Laetitia 194Lutz, Martin / Meusel, Sabine 196Maiello, Pasquale / Vargova, Iveta 197Mammoliti, Michael / Mariotti, Silvia
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
1
0
0
0
0
0
5
3
4
4
5
4
5
5
1
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
2
2
1
2
2
0
1
0
0
1
0
0
0
1
1
5
5
4
3
5
5
5
3
3
2
3
1
2
5
1
4
1
1
5
5
5
3
4
4
5
3
5
1
3
1
4
0
3
1
3
3
3
5
5
3
5
4
5
5
5
2
4
5
4
3
5
4
5
4
2
0
1
3
1
1
4
5
0
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
Result of 1st round 1 36 1 1 9 4 38 20 39 19 40 36 17 44 44
Qualified for redance X   X X X X   X   X     X    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
1
0
1
1
1
1
1
0
0
1
0
0
0
0
1
0
0
0
  0
4
4
0
5
0
4
2
2
  1
5
2
4
1
2
2
5
1
    5
1
3
1
1
0
5
4
0
   
Result of redance 0   0 1 6 2   21   23     20    
Qualified for 2nd round   X         X X X X X X X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  5
5
2
2
3
0
2
3
0
        5
5
2
2
3
5
5
3
3
0
0
0
0
4
0
0
1
0
3
3
2
1
1
3
3
0
3
1
0
0
1
1
0
0
0
1
0
1
5
2
2
0
3
5
3
2
5
2
2
1
5
3
5
4
0
0
2
0
0
0
0
0
0
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
Result of 2nd round   22         33 5 19 4 21 29 2 44 45
Qualified for 3rd round   X         X       X X   X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  1
4
1
1
1
0
0
1
0
        5
1
1
2
3
0
5
0
0
      0
0
4
3
2
0
1
5
3
0
5
0
0
2
2
0
5
3
  5
4
5
3
1
5
3
5
3
5
5
5
5
5
5
5
5
3
Result of 3rd round   9         17       18 17   34 43
Qualified for 4th round                           X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                          4
1
4
0
0
5
1
4
2
2
5
3
4
2
5
5
5
5
Result of 4th round                           21 36
Qualified for 5th round                           X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                          1
0
3
0
0
1
0
0
2
2
5
5
5
3
5
4
5
3
Result of 5th round                           7 37
Qualified for final                             X
Result of final                             22,0
Start number 181Kornak, Tilo / Kornak, Barbara 182KOSTOV, BOGDAN / MIYASHITA, MEGUMI 183Kovacs, Attila / Skoglund, Linda 184Krämer, Andreas / Krämer, Christina 186Krüder, Christoph / Genschel, Ewgenija 187Kruschinski, Andre / Kruschinski, Kristina 188Kucharczyk, Tomasz / Kucharczyk, Roza 189Kuegler, Joerg / Hundstorfer, Eva Maria 190Lamine, Michel / Vandenhove, Melissa 191Lennig, Michael / Wulf, Kathrin 192Lepreux, Lionel / Milleville, Charlotte 193Longuet, Gwenael / Deplano, Laetitia 194Lutz, Martin / Meusel, Sabine 196Maiello, Pasquale / Vargova, Iveta 197Mammoliti, Michael / Mariotti, Silvia
Rank from
Rank to
156
192
44
45
156
192
146
155
118
120
134
145
28
30
85
 
52
56
86
88
27
 
28
30
94
95
10
11
4
 

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 198Mareska, Miloslav / Mareskova, Lenka 200Markowski, Wojciech / Damasevich, Natallia 201Meißner-Klich, Dr. Gunther / Meißner, Dr. Melanie 202Meyer, Stefan / Matuschka, Renate 203Momocea, Marius / Bunescu, Suzana 204Morikawa, Toyonori / Suzuki, Yuka 205Müller, René / Pfeffer, Anna Maria 206Nedelcu, Silviu Adrian / Nedelcu, Nicoleta 207Neugebauer, Tobias / Neugebauer, Erika 208Neuner, Dr. Helge / Neuner, Tania 209Nicchiotti, Luca / Pezzella, Linda 210Ninaus, Mario / Ninaus, Friederike 211Nölle, Jochen / Flohr-Nölle, Tatjana 212Nordmann, Michael / Paprocki, Jana 213Normand, Corentin / Lozingue, Laura
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
3
5
3
4
4
1
4
3
3
0
2
1
1
1
2
3
0
3
0
1
0
1
2
2
2
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
1
5
1
1
5
5
4
5
4
2
2
5
3
1
0
0
1
4
3
2
2
1
5
5
4
5
4
5
5
5
4
3
2
1
3
3
2
4
2
2
1
0
0
0
0
1
0
0
0
2
3
1
3
1
2
4
2
1
2
1
3
3
5
3
5
1
3
5
4
1
0
4
3
1
5
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
5
5
5
4
5
5
5
5
5
Result of 1st round 30 13 10 0 11 35 14 42 22 2 19 26 24 1 44
Qualified for redance   X X X X   X   X X X     X  
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  1
1
1
2
1
1
0
0
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
0
0
5
0
1
  1
0
2
0
1
1
0
0
1
  4
1
2
5
2
4
5
3
4
0
0
0
2
0
0
0
0
0
3
4
1
4
5
5
4
3
1
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Result of redance   7 2 0 8   6   30 2 30     0  
Qualified for 2nd round X         X   X X   X X X   X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
1
1
0
0
0
0
2
        4
4
5
4
3
4
2
5
5
  5
5
5
5
1
5
5
5
3
1
4
2
2
1
0
1
3
2
  0
0
0
0
2
0
0
0
1
2
1
0
0
5
0
1
0
0
2
0
2
0
3
0
0
1
0
  5
5
5
5
5
5
5
5
4
Result of 2nd round 4         36   39 16   3 9 8   44
Qualified for 3rd round           X   X             X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
          2
1
4
0
1
0
1
2
4
  5
5
5
5
1
5
5
5
0
            5
5
5
5
4
5
5
5
5
Result of 3rd round           15   36             44
Qualified for 4th round               X             X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
              5
5
1
4
2
0
5
5
2
            5
5
5
3
3
5
4
5
4
Result of 4th round               29             39
Qualified for 5th round               X             X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
              5
5
1
4
0
0
5
1
2
            5
5
5
4
5
5
5
5
4
Result of 5th round               23             43
Qualified for final               X             X
Result of final               29,0             16,0
Start number 198Mareska, Miloslav / Mareskova, Lenka 200Markowski, Wojciech / Damasevich, Natallia 201Meißner-Klich, Dr. Gunther / Meißner, Dr. Melanie 202Meyer, Stefan / Matuschka, Renate 203Momocea, Marius / Bunescu, Suzana 204Morikawa, Toyonori / Suzuki, Yuka 205Müller, René / Pfeffer, Anna Maria 206Nedelcu, Silviu Adrian / Nedelcu, Nicoleta 207Neugebauer, Tobias / Neugebauer, Erika 208Neuner, Dr. Helge / Neuner, Tania 209Nicchiotti, Luca / Pezzella, Linda 210Ninaus, Mario / Ninaus, Friederike 211Nölle, Jochen / Flohr-Nölle, Tatjana 212Nordmann, Michael / Paprocki, Jana 213Normand, Corentin / Lozingue, Laura
Rank from
Rank to
86
88
112
117
134
145
156
192
109
111
32
 
118
120
6
 
62
63
134
145
89
93
74
75
76
79
156
192
3
 

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 214Novak, Stanislav / Hudcova, Kristyna 215Okon, Maciej / Zielinska-Okon, Agata 216Omelchenko, Maksym / Shevchuk, Iryna 217Otto, Sascha / Vollmer, Janne 218Overbeck, Sven / Overbeck, Christiane 219Petrik, Martin / Dolezelova, Marie 220Petzold, Daniel / Sandmeier, Barbara 221Pieczka, Roman / Pieczka, Dominika 222Pigna, Marco / Alunno, Alessia 223Porokhovskyy, Vasyl / Baltrunas, Olga 224Praedel, Jan / König-Haupthoff, Nadine 225Prehn, Mirko / Stöcker, Daniela 226Pribyl, Zdenek / Pribylova, Lenka 227Rautio, Pasi / Pajunen, Minttu 228Reutner, Klaus / Reutner, Joanna
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
1
0
1
0
0
0
5
3
2
5
3
1
5
3
3
2
5
0
1
0
4
1
0
0
5
1
5
3
2
5
2
5
5
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
2
1
0
1
1
3
1
1
2
0
4
1
0
0
1
0
0
1
2
1
3
1
0
2
5
4
5
5
5
5
4
4
1
5
5
2
4
5
4
4
5
3
0
1
0
2
2
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
4
5
5
4
5
2
5
5
5
0
0
0
1
1
0
0
0
0
1
0
1
0
0
2
0
0
2
Result of 1st round 2 30 13 33 1 9 10 10 38 37 5 1 40 2 6
Qualified for redance X   X   X X X X     X X   X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
0
0
0
1
0
0
  4
4
3
2
2
0
2
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
3
4
2
2
1
3
2
1
1
1
4
1
1
1
0
0
2
2
3
2
1
2
1
1
0
2
    0
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
Result of redance 1   17   0 19 11 14     2 0   1 2
Qualified for 2nd round   X   X   X     X X     X    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  3
1
2
2
0
0
3
1
2
  5
2
4
2
1
1
2
2
5
  0
0
0
2
3
0
1
0
1
    5
5
3
5
3
5
5
5
2
0
1
1
3
5
2
4
4
0
    3
5
5
3
5
0
5
5
1
   
Result of 2nd round   14   24   7     38 20     32    
Qualified for 3rd round       X         X       X    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      2
0
3
4
1
0
1
0
5
        5
5
2
1
4
2
2
0
1
      0
5
5
3
5
2
3
5
2
   
Result of 3rd round       16         22       30    
Qualified for 4th round                 X       X    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                2
2
0
0
1
0
0
2
1
      0
3
4
0
5
0
3
1
1
   
Result of 4th round                 8       17    
Qualified for 5th round                              
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                             
Result of 5th round                              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 214Novak, Stanislav / Hudcova, Kristyna 215Okon, Maciej / Zielinska-Okon, Agata 216Omelchenko, Maksym / Shevchuk, Iryna 217Otto, Sascha / Vollmer, Janne 218Overbeck, Sven / Overbeck, Christiane 219Petrik, Martin / Dolezelova, Marie 220Petzold, Daniel / Sandmeier, Barbara 221Pieczka, Roman / Pieczka, Dominika 222Pigna, Marco / Alunno, Alessia 223Porokhovskyy, Vasyl / Baltrunas, Olga 224Praedel, Jan / König-Haupthoff, Nadine 225Prehn, Mirko / Stöcker, Daniela 226Pribyl, Zdenek / Pribylova, Lenka 227Rautio, Pasi / Pajunen, Minttu 228Reutner, Klaus / Reutner, Joanna
Rank from
Rank to
146
155
64
65
97
98
31
 
156
192
80
 
105
107
100
 
23
 
50
51
134
145
156
192
17
 
146
155
134
145

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 229Rhiemeier, Arnd-Ragnar / Rhiemeier, Verena 230Ricken, Jeroen / Busscher, Heleen 231Riedl, Michael / Janauschek, Barbara 232Rimkus, Tomas / Surblyte, Nerija 233Rizzotto, Marco / Klonova, Alina 234Rösler, Frederick / Rusher, Janine 235Rusch, Jörn / Rusch, Carola 236Rybarczyk, Zbigniew / Schmidt, Anke 237Sachtschal, Christian / Zellermayr, Anja 239Schaldemose, Peter / Penova Mattes, Liubov 240Scheida, Frank / Gehring, Cordula 241Schlage, Heiko / Schlage, Bettina 242Schönhöfer, Sebastian / Willim, Verena 243Schrader, Markus / Utermark, Anja 245Schröder, Holger / Bauer, Anita
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
1
0
0
0
0
0
0
5
2
4
4
2
4
4
4
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
5
4
5
5
5
5
5
4
5
5
4
3
5
5
5
3
4
5
4
5
5
5
2
1
3
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
2
1
2
2
1
4
1
3
1
4
3
3
4
3
2
3
2
4
5
5
2
5
5
3
2
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
1
0
0
1
1
0
0
0
0
0
0
1
1
1
0
0
1
1
0
Result of 1st round 1 34 0 43 39 34 0 17 25 31 2 1 3 2 5
Qualified for redance X   X       X X     X X X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
1
0
1
0
0
0
0
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
      0
0
0
0
1
0
0
1
0
3
3
3
3
1
0
1
2
2
    0
0
0
1
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of redance 2   0       2 18     3 0 0 2 0
Qualified for 2nd round   X   X X X   X X X          
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  0
0
0
0
0
0
2
0
4
  4
5
3
4
5
2
3
5
2
3
5
3
4
5
5
4
5
3
3
0
3
2
1
2
0
4
2
  0
0
1
0
1
0
0
0
1
1
0
2
1
3
0
0
0
4
2
1
2
1
0
5
1
0
0
         
Result of 2nd round   6   33 37 17   3 11 12          
Qualified for 3rd round       X X                    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      1
5
2
3
5
0
2
5
3
2
4
1
3
4
5
1
3
3
                   
Result of 3rd round       26 26                    
Qualified for 4th round       X X                    
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      0
1
1
1
5
0
1
3
2
0
0
1
2
2
5
0
0
4
                   
Result of 4th round       14 14                    
Qualified for 5th round                              
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                             
Result of 5th round                              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 229Rhiemeier, Arnd-Ragnar / Rhiemeier, Verena 230Ricken, Jeroen / Busscher, Heleen 231Riedl, Michael / Janauschek, Barbara 232Rimkus, Tomas / Surblyte, Nerija 233Rizzotto, Marco / Klonova, Alina 234Rösler, Frederick / Rusher, Janine 235Rusch, Jörn / Rusch, Carola 236Rybarczyk, Zbigniew / Schmidt, Anke 237Sachtschal, Christian / Zellermayr, Anja 239Schaldemose, Peter / Penova Mattes, Liubov 240Scheida, Frank / Gehring, Cordula 241Schlage, Heiko / Schlage, Bettina 242Schönhöfer, Sebastian / Willim, Verena 243Schrader, Markus / Utermark, Anja 245Schröder, Holger / Bauer, Anita
Rank from
Rank to
134
145
81
84
156
192
19
20
19
20
58
61
134
145
89
93
72
73
68
71
129
133
156
192
156
192
134
145
156
192

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 246Schröder, Karsten / Rothe, Christine 247Schwarze, Sebastian / Schwarze, Sandy 248Schweigel, Fabian / Schweigel, Tatiana 249Sechelmann, Dr. Stefan / Sechelmann, Franziska 250Sedlar, Milan / Grosupova, Martina 251Seidel, Michael / Burgdorf, Yvonne 252Seifart, Dr. Ulf / Seifart, Dr. Carola 253Seiringer, Andreas / Kopt, Eveline 254Selle, Daniel / Grünberg, Sandra 256Silin, Alexey / Silina, Anastasia 258Simsons, Gatis / Simsone, Julija 259Siraziev, Linar / Borisovskaya, Tatiana 260Snijders, Erik / Adriaans, Femke 261Solozhnetsev, Sergey / Maltsava, Anna 262Sorrentino, Matthew / Vallese, Theresa
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
2
0
0
0
1
1
0
1
0
1
1
0
0
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
2
2
2
2
3
2
2
0
4
4
4
5
4
5
2
5
5
5
0
3
1
1
0
0
1
3
2
0
0
0
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
5
0
0
0
0
3
3
2
3
2
2
1
3
4
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
4
4
3
4
5
4
5
5
5
5
3
5
4
4
5
5
5
4
4
3
4
3
3
4
0
2
5
3
3
2
2
5
2
3
4
5
3
5
3
5
5
3
5
3
Result of 1st round 4 4 1 19 39 11 2 5 23 44 39 41 27 29 37
Qualified for redance X X X X   X X X X            
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
2
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
0
0
0
0
0
0
0
1
2
2
2
3
3
1
2
4
  0
4
1
0
0
1
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
0
0
0
0
2
1
0
0
1
0
0
0
3
           
Result of redance 3 1 1 20   7 0 5 7            
Qualified for 2nd round       X X         X X X X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      0
0
1
1
2
0
0
1
1
3
1
3
5
4
0
4
4
3
        4
3
4
5
4
5
5
5
5
5
5
1
5
5
5
5
4
5
4
2
1
5
5
5
5
4
0
0
2
0
5
0
4
1
0
2
5
3
2
1
1
4
0
0
3
1
2
3
0
1
3
3
3
2
Result of 2nd round       6 27         40 40 31 14 19 18
Qualified for 3rd round         X         X X X      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
        1
1
0
2
4
0
1
0
3
        2
0
2
5
4
5
5
5
4
4
4
0
4
4
5
4
4
3
3
1
0
5
4
1
5
5
2
     
Result of 3rd round         12         32 32 26      
Qualified for 4th round                   X X X      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                  0
0
2
5
0
5
3
2
4
4
3
1
1
2
4
3
0
1
1
0
4
5
4
0
1
0
0
     
Result of 4th round                   21 19 15      
Qualified for 5th round                   X          
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                  0
0
0
5
0
3
1
0
2
         
Result of 5th round                   11          
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 246Schröder, Karsten / Rothe, Christine 247Schwarze, Sebastian / Schwarze, Sandy 248Schweigel, Fabian / Schweigel, Tatiana 249Sechelmann, Dr. Stefan / Sechelmann, Franziska 250Sedlar, Milan / Grosupova, Martina 251Seidel, Michael / Burgdorf, Yvonne 252Seifart, Dr. Ulf / Seifart, Dr. Carola 253Seiringer, Andreas / Kopt, Eveline 254Selle, Daniel / Grünberg, Sandra 256Silin, Alexey / Silina, Anastasia 258Simsons, Gatis / Simsone, Julija 259Siraziev, Linar / Borisovskaya, Tatiana 260Snijders, Erik / Adriaans, Femke 261Solozhnetsev, Sergey / Maltsava, Anna 262Sorrentino, Matthew / Vallese, Theresa
Rank from
Rank to
129
133
146
155
146
155
81
84
36
39
112
117
156
192
121
125
112
117
8
 
14
 
18
 
64
65
52
56
57
 

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 263Soutier, Martin / Rothenfußer, Monika 264Spörl, Sebastian / Rodionova, Kristina 265Stanke, Karel / Stanke, Zuzana 266Stano, Tibor / Stano, Lucie 267Steinhäuser, Arnd / Lotsch, Martina 268Steinmetzer, Jan / Ewert, Judy 269Strzanovsky, Karel / Biernatova, Anna 270Stukas, Nerijus / Montvilaite, Laura 271Takasugi, Koichi / Takasugi, Ayako 272Teufert, Felix / Ahl-Jende, Melanie 273Tines, Roland / Puskas, Heidrun 274Turpin, Mark / Turpin, Sina 275Uedelhoven-Ziegler, Georg / Altmann, Daniela 276Urban, Andreas / Urban, Nadine 277Utcke, Sven / Göppert, Kirsten
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
3
3
5
1
3
3
1
5
5
5
5
5
3
4
2
4
5
4
2
4
4
4
2
4
3
4
2
0
0
1
1
1
0
0
0
2
3
2
3
2
3
4
3
2
3
0
2
5
2
3
3
4
3
4
0
1
1
0
2
1
1
1
1
5
4
4
4
2
1
4
2
3
5
5
5
5
4
3
5
4
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
0
5
5
5
4
4
3
4
4
5
4
4
3
2
4
4
3
4
0
0
0
0
0
0
0
1
2
0
0
1
1
2
0
2
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of 1st round 29 37 29 5 25 26 8 29 41 44 34 33 3 8 0
Qualified for redance       X     X           X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
      0
0
1
1
0
0
1
0
4
    0
3
0
2
0
0
0
3
0
          0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
3
1
2
4
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Result of redance       7     8           0 13 0
Qualified for 2nd round X X X   X X   X X X X X      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
2
0
0
0
0
1
2
0
5
1
2
0
1
5
5
2
2
1
4
2
3
2
0
3
  1
0
0
1
1
0
2
0
3
0
1
0
0
4
2
2
0
4
  4
5
0
2
1
0
3
0
1
4
5
3
3
3
5
4
5
4
5
4
5
5
5
5
5
4
5
0
5
5
3
2
0
1
1
2
5
1
5
2
0
5
2
1
4
     
Result of 2nd round 3 21 19   8 13   16 36 43 19 25      
Qualified for 3rd round   X             X X   X      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  1
0
5
0
2
0
0
0
4
            0
1
2
0
0
2
3
0
5
3
0
5
3
3
4
5
3
4
  0
0
4
0
0
0
0
0
4
     
Result of 3rd round   12             13 30   8      
Qualified for 4th round                   X          
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                  2
0
5
1
3
0
3
1
3
         
Result of 4th round                   18          
Qualified for 5th round                              
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
                             
Result of 5th round                              
Qualified for final                              
Result of final                              
Start number 263Soutier, Martin / Rothenfußer, Monika 264Spörl, Sebastian / Rodionova, Kristina 265Stanke, Karel / Stanke, Zuzana 266Stano, Tibor / Stano, Lucie 267Steinhäuser, Arnd / Lotsch, Martina 268Steinmetzer, Jan / Ewert, Judy 269Strzanovsky, Karel / Biernatova, Anna 270Stukas, Nerijus / Montvilaite, Laura 271Takasugi, Koichi / Takasugi, Ayako 272Teufert, Felix / Ahl-Jende, Melanie 273Tines, Roland / Puskas, Heidrun 274Turpin, Mark / Turpin, Sina 275Uedelhoven-Ziegler, Georg / Altmann, Daniela 276Urban, Andreas / Urban, Nadine 277Utcke, Sven / Göppert, Kirsten
Rank from
Rank to
89
93
36
39
52
56
112
117
76
79
66
67
109
111
62
63
35
 
15
16
52
56
46
 
156
192
101
103
156
192

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 278Valicek, Jiri / Jandova, Veronika 279van der Meer, Patrick / van der Meer, Sabrina 281Vasiliev, Alexandr / Permiakova, Tatiana 282Veit, Jürgen / Veit, Katrin 283Verhoeven, Timo / Verhoeven, Isabell 284Viciana Lopez, Ruben / Moya, Eva 285Vinogradov, Vitaly / Kostiunina, Anna 286Vogel, Markus / Vogel, Silke 287Vogelgesang, Jens / Vogelgesang, Franziska 288Vorobiev, Dmitry / Skripnik, Oxana 289Vseticka, Roman / Jalovecka, Martina 290Wagener, Burkhard / Rassner, Dr. Binja Svea 291Walz, Marco / Hopfgarten, Christina 292Wambeck, Christian / Wambeck, Katrin 293Weber, Christian / Weber, Kim
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
1
3
0
1
0
0
0
1
2
4
5
1
4
4
5
5
4
5
4
4
4
4
5
3
0
0
0
1
0
0
0
0
0
5
1
3
1
3
0
1
0
2
5
5
5
5
4
5
5
5
3
5
5
4
5
2
5
5
5
5
4
5
4
4
3
4
4
3
4
0
0
1
3
2
4
1
5
1
5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
3
2
5
5
2
4
5
3
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
2
2
0
1
1
0
3
1
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
2
2
0
4
3
2
4
Result of 1st round 5 26 38 1 16 42 41 35 17 44 33 1 10 1 19
Qualified for redance X     X X       X     X X X X
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
0
0
0
0
0
2
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
2
1
5
1
2
1
1
      2
3
1
5
4
4
0
5
2
    0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
4
1
0
0
0
0
5
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
3
1
4
4
2
1
Result of redance 2     0 15       26     1 11 0 17
Qualified for 2nd round   X X     X X X X X X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
  0
0
2
1
3
0
2
0
4
3
5
3
5
3
1
4
2
3
    5
5
5
3
5
5
4
5
3
5
5
2
5
3
5
5
5
3
1
0
3
2
0
1
1
0
0
0
0
0
2
3
1
0
2
0
5
5
5
5
5
5
5
5
5
1
1
0
3
5
0
5
5
3
       
Result of 2nd round   12 29     40 38 8 8 45 23        
Qualified for 3rd round     X     X X     X X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
    2
1
0
5
4
0
3
3
1
    1
5
5
2
4
4
1
5
1
5
2
0
5
0
0
2
1
5
    5
5
5
5
5
4
5
5
5
0
0
0
1
4
0
3
0
1
       
Result of 3rd round     19     28 20     44 9        
Qualified for 4th round           X X     X          
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
          0
3
5
3
4
4
1
2
0
5
0
0
2
1
0
0
0
5
    5
5
5
5
5
5
5
5
4
         
Result of 4th round           22 13     44          
Qualified for 5th round           X       X          
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
          0
0
1
0
3
0
0
0
0
      5
5
5
5
5
5
5
5
4
         
Result of 5th round           4       44          
Qualified for final                   X          
Result of final                   5,0          
Start number 278Valicek, Jiri / Jandova, Veronika 279van der Meer, Patrick / van der Meer, Sabrina 281Vasiliev, Alexandr / Permiakova, Tatiana 282Veit, Jürgen / Veit, Katrin 283Verhoeven, Timo / Verhoeven, Isabell 284Viciana Lopez, Ruben / Moya, Eva 285Vinogradov, Vitaly / Kostiunina, Anna 286Vogel, Markus / Vogel, Silke 287Vogelgesang, Jens / Vogelgesang, Franziska 288Vorobiev, Dmitry / Skripnik, Oxana 289Vseticka, Roman / Jalovecka, Martina 290Wagener, Burkhard / Rassner, Dr. Binja Svea 291Walz, Marco / Hopfgarten, Christina 292Wambeck, Christian / Wambeck, Katrin 293Weber, Christian / Weber, Kim
Rank from
Rank to
134
145
68
71
26
 
156
192
99
 
13
 
21
 
76
79
76
79
1
 
44
45
146
155
105
107
156
192
97
98

No. of participants: 192 Start number
Adjudicators 294Weber, Eugen / Weber, Julia 295Weinberg, René / Weinberg, Marina 296Wendt, Fabian / Steinmann, Anne 297Wolfkuhl, David / Reichert, Natalia 298Wölfle, Thomas / Huber-Wölfle, Maria 299Zaminer, Jan / Brisam-Zaminer, Muna 300Zanon, Luca / Magnago, Irene 301Zellerhoff, Dr. Michael / Zechmann, Dr. Andrea 302Zepernick, Tilo / Bahalwan, Fatma 304Bahensky, Ondrej / Kosova, Lucie 305Borisov, George / Au, Yuk Man Ada 306Cilli, Marco / Sfregola, Angela      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
1
0
0
2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
4
5
4
5
4
4
4
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
1
3
1
1
3
3
5
3
5
5
5
1
3
5
5
5
5
1
0
0
0
0
0
1
1
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
5
4
2
3
2
1
4
2
3
0
0
0
2
3
0
0
4
0
5
5
4
3
5
5
5
5
5
     
Result of 1st round 3 2 45 38 0 23 39 3 1 26 9 42      
Qualified for redance X X     X X   X X   X        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
0
    0
0
0
0
0
0
0
0
0
5
3
2
3
5
5
5
5
4
  0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
1
  0
0
1
0
2
0
0
3
0
       
Result of redance 0 2     0 37   0 3   6        
Qualified for 2nd round     X X   X X     X   X      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
    5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
0
5
4
2
0
1
0
3
  0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
4
3
1
3
5
3
2
3
    0
0
0
0
2
1
0
0
3
  2
5
2
4
1
5
2
0
2
     
Result of 2nd round     44 19   1 25     6   23      
Qualified for 3rd round     X       X         X      
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
    5
5
4
5
5
5
5
5
3
      0
4
0
1
0
1
1
0
0
        0
3
3
1
0
2
2
0
0
     
Result of 3rd round     42       7         11      
Qualified for 4th round     X                        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
    5
5
5
5
5
5
5
5
3
                       
Result of 4th round     43                        
Qualified for 5th round     X                        
H) Dzmitry Bialiauski
K) Luigi Bodini
O) Hans-Juergen Burger
AB) Evgenii Filipov
AE) Heidi Goetz
AQ) Susanne Holde
BW) Raducan Gheorghe
CS) Eric Sourdeau
DN) Mary Yeh
    5
5
5
5
5
5
5
5
1
                       
Result of 5th round     41                        
Qualified for final     X                        
Result of final     10,0                        
Start number 294Weber, Eugen / Weber, Julia 295Weinberg, René / Weinberg, Marina 296Wendt, Fabian / Steinmann, Anne 297Wolfkuhl, David / Reichert, Natalia 298Wölfle, Thomas / Huber-Wölfle, Maria 299Zaminer, Jan / Brisam-Zaminer, Muna 300Zanon, Luca / Magnago, Irene 301Zellerhoff, Dr. Michael / Zechmann, Dr. Andrea 302Zepernick, Tilo / Bahalwan, Fatma 304Bahensky, Ondrej / Kosova, Lucie 305Borisov, George / Au, Yuk Man Ada 306Cilli, Marco / Sfregola, Angela      
Rank from
Rank to
156
192
134
145
2
 
52
56
156
192
96
 
47
 
156
192
129
133
81
84
118
120
40
41
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.